Barkod Etiketi

Fiyat etiketi olarak da bilinen, üzerinde barkod, stok ve fiyat gibi bilgilerin yer aldığı bir etiket çeşididir. Barkod etiketler, geçmişte sadece imalatçılardan temin edilebiliyor olsa da, günümüzde barkod yazıcılar sayesinde üreticinin kendi bünyesinde hazır hale getirilebiliyor. Barkod etiketleriyle koli üstü ve asorti etiketleri de üretilebilir.

Barkod etiketler, baskı tekniği açısından termal transfer barkod etiket ve termal barkod etiket olmak üzere ikiye ayrılır. Termal transfer barkod etiketler, ribon ile kağıt üzerine yapılan baskı ile üretilirler. Etikete uygulanan bu baskı yöntemiyle baskı dış ortamlardan gelecek nem, ısı, toz v.s. etkenlere karşı dayanıklı olur. Bu etiketler, madeni yağ, gıda, sağlık, tekstil, kimya ve otomotiv gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Termal barkod etiketler ise, kağıt üzerine termal lamine edilmesiyle oluşur. Bu etiketler; nem, alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine karama özelliğine sahiptir.

Yıllardır sektör içerisinde olan firmamız SEM Etiket, tamamıyla etiket odaklı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Düzenli olarak hizmet verdiğimiz birçok firmanın tercih sebebi olmamızın nedeni tamamıyla kaliteli üretimin en uygun fiyatlar ile satışa sunulmasıdır. Firmamıza istediğiniz türde, ebatta ve sayıda barkod etiket siparişi verebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.