Kuşe Etiket

Kuşe etiket düşük maliyetli etiketler arasında yer almaktadır. Yüzeyi parlak olan bu  etiket çeşidinde, uygun ribon kullanıldığı taktirde kusursuz baskılar alınabilir, Bu özellikleri sayesinde en çok tercih edilen etiketler arasında yer almaktadır. Kuşe etiketlere, transfer yöntemiyle (ribon) baskı yapıldığı için termal etikete nazaran çok daha uzun ömürlü ve daha parlak yazılarla etiket üretebilmek mümkün olmaktadır. Kuşe etiketlerde baskı yapılırken kullanılacak olan ribonun kalitesi çok önemli bir yere sahiptir. Doğru ribon seçimi çok önemlidir. Aksi halde yapılan baskı işlemi sonrasında baskılarda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir (yazıda dağılma, netlik sorunları vb.) Ribonsuz baskı yöntemleriyle baskı alan ‘’direk termal’’ barkod yazıcılar kuşe etiketler için uygun değildir. Kuşe etiketlerin baskısı için uygun olan yazıcıların ‘’termal transfer’’ baskı özelliği olması gerekmektedir.

Kuşe Etiket Baskı

Uzun süre depoda veya rafta bekleyecek olan ürünler için en ideal etiket çeşidi kuşe etikettir. Uzun süreli kullanım imkanı sunan kuşe etiketler, kullanım alanına göre her ölçüde üretilebilir. Bir yıldan uzun süreyle kullanım imkanı sunan kuşe etiketlerin kullanım ömrü termal etiket ürününe kıyasla 5-6 kat daha fazladır. Ancak kuşe etiketlerin sürtünme, nem veya sıvı temasından uzak tutulması gerekmektedir.  Doğru kullanım halinde kuşe etiketlerin ömrü 4-5 yılı bulmaktadır. Hem iç hem dış mekanlarda kullanılan kuşe etiketlere baskı ribon ile yapılmalıdır. Uzun süre dayanıklı olan bu etiketlerin daha dayanıklı olmaları için kullanılan ribon kalitesi çok önemlidir.

Kuşe Etiket Fiyatları

Kuşe etiketlerin yapışkanları diğer etiketlere göre kuvvetlidir. Uzun süre dayanıklı olduğundan fiyatları biraz daha pahalıdır. Ölçü ve kaliteye göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kuşe etiket ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için firmamız SEM etiket ile iletişime geçebilirsiniz.