Wax Resin Ribon

Wax resin ribon; Adından da anlaşıldığı gibi wax ve resin kalite ribon arasındadır. Reçine oranı %50 civarında olan wax resin ribonlar ile genel olarak plastik bazlı ve metalize etiketlere baskı yapılabilir. Alkol testinde başarılı olmasa da 50 derece altında ki tüm ortamlarda uzun süre dayanıklılığa sahiptir. Wax resin ribonlar, kağıt ve sentetik etiketler üzerine baskı yapabilen yüksek performanslı ribonlardır. Wax ribonlara göre daha kalıcı baskı verirler, kazınma ve aşınma dirençleri wax ribonlardan daha yüksek, resin ribonlardan ise daha düşüktür. Çevre koşullarına karşı mukavemetleri yüksektir. Wax resin ribonlar hem flat kafa kullanan hem de near edge (45 derece eğimli) kafa kullanan barkod yazıcılarda (Toshiba Tec ve Avery Dennison markalarının endüstriyel yazıcıları gibi) kullanılabilirler. Wax ribonların baskı yaptığı malzemeler dahil, plastik türevli PP, PE ve PVC etiketlere wax/resin ribonlarla baskı yapılabilir. Wax resin ribonları anti-statik formülasyonu ve yazıcı kafasını koruyan özel kaplaması sayesinde yazıcı kafa ömrünü uzatır. Sık kullanılan wax resin ribon ölçüleri aşağıda belirtilmiştir. Wax resin ribon fiyatları ve listede olmayan ölçüler için bize ulaşın…

Wax Ribon İle Wax Resin Ribon Farkı

Wax ribon ile  kuşe, floresan, kırılgan bazlı etiketlere baskı alınabilir. Wax resin ribonlar da ise kağıt ve sentetik etiketler dışında plastik ve metalize etiketlerde de baskı alınabilir.  Wax ribonlarda %98 balmumu %2 reçine kullanılır. Wax resin ribonlar da %50 civarında reçine bulunur. Bu sebeple 50 derece altındaki tüm ortamlara dayanıklıdır.

Wax Resin Ribon Fiyatları

Wax resin ribon wax ribonlara göre daha kalitelidir ve dolayısıyla daha pahalı ürünlerdir. Resin ribonlardan biraz daha ucuzdur. Kalite ve ölçüye göre fiyatları değişmektedir.

SEM Etiket Türkiye’nin her noktasına hali hazırda etiket üretimi gerçekleştirmektedir. İhtiyacınız olması durumunda en iyi fiyatlar ve kusursuz tasarımları ile şeffaf etiket talebiniz adet sınırlaması olmadan üretilmektedir. Yıllardır sektör içerisinde olan firmamız, tamamıyla etiket odaklı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Düzenli olarak hizmet verdiğimiz birçok firmanın tercih sebebi olmamızın nedeni tamamıyla kaliteli baskı malzemeleri ile etiket üretilerek en uygun fiyatlar ile satışa sunmamızdır.