Endüstriyel Barkod Yazıcılar

Endüstriyel Barkod, Etiket yazıcıları, depolarda, dağıtım merkezlerinde, fabrika ve şantiye gibi ağır çalışma ortamlarına uygun olarak üretilen Endüstriyel tipte ki Barkod yazıcılar, metal kasalardan üretilmiş sağlam ve darbelere karşı dayanıklıdır. Mekanizması ve tüm parçaları sürekli çalışması için tasarlanmıştır. Yüksek adetlerde baskı yapabilme yeteneğine sahiptir. Rutin bakımları ve alkolle kafa temizliği yapılırsa çok uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun çıkarmaz.

Endüstriyel Barkod Yazıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endüstriyel barkod yazıcı seçiminin doğru yapılması işyerinizde alacağınız başarıyı doğrudan etkileyecektir. Bu bakımdan bir endüstriyel barkod yazıcı seçerken şu hususlara dikkat etmenizde fayda vardır:

Baskı yöntemi: İhtiyacınız olan endüstriyel barkod yazıcı teknolojisini seçerken karşınızda üç tür çıkmaktadır. Doğrudan termal baskı, termal transfer baskı ve mürekkep püskürtmeli yazıcıları arasında seçim yapabilirsiniz. Her biri marka ve modele göre net barkodlar almaya izin verir.

Baskı Çözünürlüğü: Barkod farklı genişlikteki bir seri çubuktan meydana gelir. İnç başına 203 dpi, 300 dpi, 600 dpi gibi aralıklarda baskı çözünürlüğü elde edilebilir. İnç başına düşen nokta ne kadar yüksek olursa çözünürlük de o kadar yüksek olur. Bu nedenle daha net baskı veren makineler tercih edilmelidir.

Baskı hacmi: Her ne kadar endüstriyel barkod yazıcı modelleri yoğun barkod basmak üzere tasarlansa da tamamı aynı hacimde baskı yapmamaktadır. Bu nedenle üretim yoğunluğuna göre hacim tercihi yapılmalıdır.

En büyük etiket boyutu: Yazıcıların hepsi aynı boyutlarda barkod basmaz. Bazıları daha geniş barkodlar oluşturabilir. İhtiyacınıza göre boyutta baskı yapabilen yazıcıları tercih etmenizde fayda vardır.

Bağlantı özelliği: Bazı yazıcılar USB kablolu iken bazıları internet bağlantısına da sahip olabilir. Ağınıza bağlanabilen yazıcıları tercih etmek isteyebilirsiniz.

İstediğiniz özellikteki endüstriyel barkod yazıcı modelini SEM Etiket ’ten en uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.