Karton Etiket

Karton etiket, süs kartı veya sallantı kartı olarak da adlandırılabilir. Ürün tanıtımı ve prestiji açısından en fazla önem arz eden etiket çeşididir. Onlarca farklı hammaddeden üretilebilen karton etiketler, tamamen hayal gücüne bağlı olarak sayısız farklı tasarımla üretilebilir, ürünlerinize değer katabilirsiniz.

Karton etiketler gelişen teknolojiyle beraber birçok farklı şekilde üretilebilir. Geçmiş yıllarda sadece ofset baskı yöntemi ile üretilebilen karton etiketler günümüzde dijital baskı ve flexo makineleriyle rulo olarak da üretilebilir. Günümüz de en çok talep edilen karton etiketler, bir tarafı logo ve markaya ait görsel, diğer tarafında ise stok ve barkod bilgilerinin yer aldığı konsepttir. Bu şekilde üretilen rulo karton etiketler barkod makinelerine uygun kalınlıkta üretilir ve tüketicinin karton etiketine barkod ve stok bilgilerini yazdırarak etiketini oluşturabilir.

Karton Etiket Modelleri

Karton etiket modelleri genellikle son kullanıcıya satılan tekstil ürünlerinin içine veya üzerine plastik kılçık ya da ip ile üretilir. Bu uygulama ipli karton etiket ya da sallantı karton etiket olarak ifade edilmektedir. Karton etiket, ürün gamına yönelik boyut değişiklikleri ile oluşturulur. Örneğin tekstil firmanız için kazak modeli üzerine oluşturacağınız etiket ile çanta ya da çorap ürünleri için oluşturulacak etiket aynı boyutta olamayacaktır. Bunun için aynı tasarımın özelleştirilerek boyutlandırılması gerekir.

Yıllardır sektör içerisinde olan firmamız SEM Etiket, tamamıyla etiket odaklı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Düzenli olarak hizmet verdiğimiz birçok firmanın tercih sebebi olmamızın nedeni tamamıyla kaliteli baskı malzemeleri ile etiket üretilerek en uygun fiyatlar ile satışa sunulmasıdır. Tamamıyla markanıza özel tasarımlarımız ile sektörde farkınızı ortaya çıkartabilirsiniz.